Пільги для студентів, які працюють

18.03.2015 18:02

Якщо ви студент, якому пощастило влаштуватися на роботу за трудовим договором, то ви маєте право відпочивати більше, ніж інші працівники.

Хто має право на додаткову відпустку?

У кодексі законів про працю не йдеться про денну форму навчання як підставу для будь яких пільг. Проте п.4 ч.1 ст. 62 закону України "Про вищу освіту" від 1 липня 2014 року, гарантує, що студенти (форма навчання не конкретизована, тому всі) мають право на додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням за основним місцем роботи та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням. Тому всі пільги, зазначені у Главі XIV Кодексу законів про працю, поширюються на всіх без винятку студентів.

Яка тривалість додаткових відпусток?

Згідно зі ст. 216 Кодексу законів про працю, окрім 24 днів основної щорічної відпустки, у студентів, які працюють за трудовим договором, і право на додатковий відпочинок (на період настановчих лекцій, складання сесії), а саме:

для студентів університетів, які навчаються на вечірній формі:

?, І-ІІ курси - 20 днів;

??? ІІІ і вище курси - 30 днів;

для студентів коледжів ? університетів, які вчаться на заочній формі:

?,ІІІ курси - 30 днів;

??? І вище курси - 40 днів.

Студенти, які вчаться і встигають відпрацьовувати робочий день, згідно зі ст. 216 Кодексу законів про працю, мають право на 30-денну відпустку для складання державних іспитів.

Для підготовки та захисту дипломного проекту студенти мають право на:

2 місяці відпустки - в коледжах;

4 місяці - в університетах.

З а всі додаткові відпустки у зв'язку з навчанням заробітна плата нараховується згідно зі ст. 217 Кодексу законів про працю.

Хто зі студентів має право на найдовші в?дпустки? Як їх оформити?

Згідно з п.1 постанови Кабміну від 28 червня 1997 року, через особливості навчального процесу право на більшу кількість відпусток мають працівники, які успішно вчаться за напрямами:

культура, музичне мистецтво: +10 днів до оплачуваної і +10 до безкоштовної відпустки;

театральне мистецтво, кіно: + 20 днів до оплачуваної, +10 до безкоштовної;

філологія: +10 днів до безкоштовної відпустки.

Цей бонус дають тільки на час настановчих лекцій, іспитів і роботи над дипломом.

Якщо роботодавець зацікавлений у тому, щоб на нього працював такий крутий фахівець як ви, то відпустку отримаєте без зусиль.

Щоб ії оформити, варто подати у відділ кадрів на роботі:

довідку-виклик з вишу про те, що у вас почалася сесія ( ії можна взяти в деканаті чи навчальному відділі);

заяву роботодавцю про надання додаткової відпустки у зв'язку з навчанням.

із дати, зазначеної в наказі роботодавця про надання відпустки, починається ваш відпочинок.